50 مطلب آخر
محیط زیست : الزام بیمارستانهای نوساز برای تصفیه فاضلاب

تصویب قانونی مبنی بر مشروط کردن ارائه پایان کار بیمارستان های در حال ساخت به داشتن سیستم تصفیه فاضلاب برای رفع آلودگی ناشی از آن در آب های زیر زمینی و نهرها ضرورت دارد     . . . . .    در صورتی که شورای شهر در هر شهری ٬  قانونی مبنی بر الزام ایجاد سیستم تصفیه برای فاضلاب های بیمارستانی مصوب کند  ٬ می توان با تاکید بیشتر در این زمینه ، شرط ارائه پایان کار بیمارستان های در حال ساخت را  ٬ داشتن سیستم تصفیه فاضلاب قرار داد      . . . . . .   با توجه به اینکه اغلب بیمارستان ها از قبل ساخته شده و هم اکنون درحال ارائه خدمات به مردم هستند ٬  بنابراین ممکن است فضایی برای ایجاد تصفیه خانه وجود نداشته باشد  ؛  به همین علت بهترین راهکار برای تصفیهء  فاضلاب بیمارستان های موجود  ٬ ایجاد تصفیه بی هوازی است که می توان آن را در زیرزمین مورد استفاده قرار داد     . . . . . . .    این مطالب  ٬ با اندکی ویرایش ٬ مربوط به  سخنان  مشاور شهردار تهران در امور محیط زیست است که  ٬ به جهت با اهمیت دانستن دیدگاههای زیست محیطی ٬ مصاحبهء ایشان با خبرگزاری مهر را  ٬ عینآ تقدیم مینماییم .  

 لطفآ جهت روءیت ما بقی خبر ٬ بر روی کلمهء   ادامهء متن در ذیل این کادر کلیک فرمایید :

تحلیل ما

متن کامل

ضرورت الزام بیمارستان های در حال ساخت به تجهیز سیستم تصفیه فاضلاب

مشاور زیست محیطی شهرداری تهران گفت : تصویب قانونی مبنی بر مشروط کردن ارائه پایان کار بیمارستان های در حال ساخت به داشتن سیستم تصفیه فاضلاب برای رفع آلودگی ناشی از آن در آب های زیر زمینی و نهرها ضرورت دارد .

مهندس محمد هادی حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : تمامی بیمارستان ها باید سیستم تصفیه فاضلاب داشته باشد با توجه به اینکه در فاضلاب های بیمارستانی مواد عفونی نیز وجود دارد ، به طور حتم می تواند باعث آلودگی آبهای زیر زمینی شده و در صورتی که این آبهای آلوده وارد نهرها شود نیز ٬  اثرات نامطلوب آن بر سلامت شهروندان بسیار بیشتر خواهد بود .

وی اظهار داشت : با توجه به اینکه اغلب بیمارستان ها از قبل ساخته شده و هم اکنون درحال ارائه خدمات به مردم هستند بنابراین ممکن است فضایی برای ایجاد تصفیه خانه وجود نداشته باشد به همین علت بهترین راهکار برای تصفیه فاضلاب بیمارستان ها ایجاد تصفیه بی هوازی است که می توان آن را در زیرزمین مورد استفاده قرار داد .

مشاور زیست محیطی شهرداری تهران گفت : با ایجاد تصفیه بی هوازی علاوه بر اینکه فاضلاب های عفونی بیمارستانی تصفیه می شود می توان پسابهای حاصل از تصفیه خانه را برای آبیاری فضای سبز اطراف بیمارستان مورد استفاده قرار داد .

وی با اشاره به اینکه مشکل عدم تصفیه خانه اغلب در مورد بیمارستان های قدیمی وجود دارد ، گفت : بیمارستان های جدید هنگام ساخت ملزم به استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب هستند  .

حیدرزاده گفت : شهرداری متولی آب و فاضلاب نیست اما در صورتی که شورای شهر قانونی مبنی بر الزام سیستم تصفیه برای فاضلاب های بیمارستانی مصوب کند می توان با تاکید بیشتر در این زمینه ، شرط ارائه پایان کار بیمارستان های در حال ساخت را داشتن سیستم تصفیه فاضلاب قرار داد .

مشاور شهردار در امور محیط زیست با اشاره به ضرورت تصویب این قانون افزود : در صورت وجود چنین قانونی شهرداری تهران می تواند در مقام اجرایی ، ضرورت نظارت بر تصفیه فاضلاب های بیمارستانی را مورد توجه و اولویت قرار دهد  .

وی تصریح کرد : وجود تصفیه خانه برای فاضلاب های بیمارستانی به طور حتم صرفه اقتصادی هم دارد چون با توجه به کمبود منابع آب زیرزمینی می توان از آب تصفیه شده این مراکز برای آبیاری فضاهای سبز استفاده کرد .

منبع  : خبر گزاری مهر

منبع : تاریخ : ۱۳۸۶/۶/۱۷ تعداد بازدیدکنندگان : 13261

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 650
بازدید دیروز : 3593
بازدید این ماه : 18488
بازدید امسال : 159688
بازدید کل : 36526761

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش