50 مطلب آخر
پروژه جدید : تاسيس 16بيمارستان دانشگاهي در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامي هم اکنون داراي هشت بيمارستان است  که  تاسيس 16 بيمارستان ديگر نيز در دست اقدام قرار دارد.

دکتر سيد حسين يحيوي معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي همچنين به اقدامات صورت گرفته براي راه‌اندازي رشته هاي جديد نظير ارگونومي، نانوتکنولوژي، حفاظت پرتوي، خون شناسي و بانک خون و طب ورزشي اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ريزيهاي صورت گرفته، دوره هاي دستياري پزشکي در چهار تخصص در واحدهاي تهران، مشهد و نجف‌آباد و دستياري دندانپزشکي در دو تخصص در واحدهاي تهران و خوراسگان برگزار مي شود.

هم اکنون رشته هاي پزشکي در 10 واحد، رشته هاي دندانپزشکي در دو واحد، رشته هاي داروسازي در دو واحد و رشته هاي پرستاري در 63 واحد فعاليت دارند.


جهت رویت مابقی این خبر  ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  کلیک فرمائید : 

تحلیل ما

متن کامل

16 بيمارستان دانشگاهي توسط دانشگاه آزاد اسلامي تاسيس مي‌شود

معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي از راه‌اندازي رشته‌هاي علوم پزشکي در واحد قشم خبر داد و گفت: از مهر ماه سال جاري، اين واحد در مقطع دکتري پزشکي، دندان پزشکي و داروسازي دانشجو مي پذيرد

دکتر سيد حسين يحيوي همچنين به اقدامات صورت گرفته براي راه‌اندازي رشته هاي جديد نظير ارگونومي، نانوتکنولوژي، حفاظت پرتوي، خون شناسي و بانک خون و طب ورزشي اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ريزيهاي صورت گرفته، دوره هاي دستياري پزشکي در چهار تخصص در واحدهاي تهران، مشهد و نجف‌آباد و دستياري دندانپزشکي در دو تخصص در واحدهاي تهران و خوراسگان برگزار مي شود.

وي با بيان اين که در حال حاضر در 178 رشته/ شهر و 76 شهر، رشته هاي علوم پزشکي داير است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامي هم اکنون داراي هشت بيمارستان است که تاسيس 16 بيمارستان ديگر نيز در دست اقدام قرار دارد.

يحيوي، ضمن تاکيد بر کيفي سازي و گسترش واحدهاي علوم پزشکي تا پايان برنامه پنج ساله چهارم توسعه، گفت: هم اکنون رشته هاي پزشکي در 10 واحد، رشته هاي دندانپزشکي در دو واحد، رشته هاي داروسازي در دو واحد و رشته هاي پرستاري در 63 واحد فعاليت دارند.

معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد با بيان اين که در ابتداي تاسيس دانشگاه، با راه اندازي رشته هاي علوم پزشکي به شدت مخالفت مي شد، ادامه داد: اين واحد با چهار رشته پزشکي، علوم آزمايشگاهي، پرستاري و مامايي در سال 64، کار خود را آغاز کرد و در سال هاي بعد، رشته هاي دندانپزشکي و داروسازي نيز به آن ها افزوده شد.

وي به هجمه هاي اخير عليه دانشگاه آزاد اشاره و تصريح کرد: اين سنگ اندازي‌ها از زمان تاسيس دانشگاه وجود داشته است ولي هيچ وقت مخالفان دانشگاه آنقدر بي انصاف نبوده‌اند که در رسانه هاي دولتي به طور کاملا شخصي و مغرضانه، مجموعه دانشگاه را زير سوال ببرند.

يحيوي با محکوم کردن اقدامات اخير عليه دانشگاه آزاد گفت: متاسفانه، مخالفان دانشگاه که خود را اشخاص فرهنگي مي دانند، هيچ حد و مرزي براي گفتارشان قائل نيستند و به يک نهاد ارزشي، اين چنين بي حرمتي مي کنند.

معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي بهترين پاسخ به منتقدان و مخالفان را سکوت دانست و تصريح کرد: خود مردم بهتر مي توانند در مورد عملکرد دانشگاه آزاد قضاوت کنند، زيرا يک سوم جمعيت کشور به طور مستقيم و غيرمستقيم عضو اين خانواده بزرگ هستند و از روند کار دانشگاه مطلع اند.

وي در ادامه بر تبيين خدمات، فعاليت هاي علمي، پژوهشي و دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي و انعکاس آن تاکيد کرد.

منبع :  ایسنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۷/۳/۶ تعداد بازدیدکنندگان : 12193

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 147
بازدید دیروز : 1074
بازدید این ماه : 26694
بازدید امسال : 167894
بازدید کل : 36534967

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش