50 مطلب آخر
اخبارحاشیه : حضور يک روحاني در بيمارستانها ضروري است

رييس انجمن پرستاري ايران گفت: "حضور يک روحاني براي تقويت روحيه بيماران بستري در بيمارستان هاي کشورضروري است."  .......................... ووي گفت: "روحانيون به عنوان کارشناسان معنويت، در روزهاي سخت بيماري مي توانند تسلي بخش خوبي براي بيماران بستري در بيمارستان ها باشند."  .............................. محرري خاطر نشان کرد سازمان جهاني بهداشت سلامتي را در چهار شاخصه و وجه جسماني، روحي، اجتماعي و معنوي معرفي مي کند که بعد معنويت يکي از مهمترين ويژگي هاي آن است . . .

جهت رویت مابقی این خبر  ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  کلیک فرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

رييس انجمن پرستاري ايران: حضور يک روحاني در بيمارستان ها ضروري است
رييس انجمن پرستاري ايران به ايرنا گفت: "حضور يک روحاني براي تقويت روحيه بيماران بستري در بيمارستان هاي کشورضروري است."

"مهدي محرري"‌  افزود:‌ "هنگامي که فردي بيمار مي شود، غير از نياز به دارو، مراقبت هاي پزشکي و پرستار، به يک فرد روحاني هم که قوت قلبي براي لحظات سخت بيماري وي باشد، نياز دارد."


محرري با بيان اين که هر فرد در لحظاتي از زندگي خود احساس مي کند که به معنويت بيش از هر وقت ديگري نياز دارد، گفت: "از جمله اين لحظات زماني است که سلامتي فرد به مخاطره مي افتد."


وي گفت: "روحانيون به عنوان کارشناسان معنويت، در روزهاي سخت بيماري مي توانند تسلي بخش خوبي براي بيماران بستري در بيمارستان ها باشند."


محرري با بيان اين که در برخي کشورهاي اروپايي يک فرد روحاني در بيمارستان حضور دارد تا در صورت نياز بر بالين بيمار حاضر شود، گفت:‌ "جانبازان کشورمان که براي درمان به کشورهايي از جمله آلمان اعزام شده اند، با حضور يک روحاني در بيمارستان آشنا هستند."


وي گفت:‌ "هر چند پرستاران مي توانند با يک لبخند، اميد را به دل هاي بيماران بياورند؛ اما هرگز نمي توان نقش مهم و پر رنگ يک روحاني در لحظات سخت بيماري را ناديده گرفت و از آن چشم پوشيد ."


محرري خاطر نشان کرد سازمان جهاني بهداشت سلامتي را در چهار شاخصه و وجه جسماني، روحي، اجتماعي و معنوي معرفي مي کند که بعد معنويت يکي از مهمترين ويژگي هاي آن است.

منبع : ایرنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۷/۸/۷ تعداد بازدیدکنندگان : 11649

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 158
بازدید دیروز : 4088
بازدید این ماه : 158
بازدید امسال : 324314
بازدید کل : 36691387

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش