50 مطلب آخر
وقف و خیرین : نوسازي در بيمارستان خيريه محب

دکتر " عباس حسني"  در مراسم افتتاح اتاق عمل بيمارستان خيريه محب که وابسته به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد تهران است ، اظهارداشت : بيمارستان محب که 90 درصد آن آماده شده ، قرار است روز هشتم آبان امسال گشايش يابد .

عمليات ساخت بيمارستان محب  در مساحتي بالغ بر 12 هزار و 660 متر مربع در 11 طبقه که چهار طبقه آن پارکينگ محسوب ميشود در حال اتمام است.  مساحت هر طبقه يک هزار و 150 متر مربع است و تعداد تخت بستري عادي 64 و تعداد تخت بستري ويژه نيز به 29تخت مي رسد.

ساخت اين بيمارستان براساس مدل مشارکت بخش دولتي و غيردولتي (PPP) است، گفت: اين مدل به معناي خصوصي سازي نيست زيرا دولت ، مالکيت خود را از دست نمي دهد. 

 کشور انگليس 130 پروژه بيمارستاني و کشور پرتغال ، 31 پروژه بيمارستاني را با مدل مشارکت بخش دولتي و غير دولتي انجام داده است .  پياده سازي اين مدل در کشور  قدمت 80 ساله دارد و  اين مدل براي ثبت ازدواج و طلاق و معاملات و دارايي با همکاري دولت و بخش غيردولتي در حال انجام است .  در زمان حاضر از عمر 108 بيمارستان دولتي کشور بيش از 50 سال مي گذرد که مي توان با پياده سازي اين مدل در بخش سلامت ،بيمارستان هاي ياد شده را بازسازي و تجهيز کرد .

جهت رویت مابقی این مطلب ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  کلیک فرمائید : 

تحلیل ما

متن کامل

بيمارستان محب وابسته به بیمارستان شهید هاشمی نژاد تهران  
رييس دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت: براي نخستين بار در کشور يک بيمارستان با کمک بخش غير دولتي که خيرين هم شامل آن مي شوند در کمتر از 18 ماه ساخته مي شود .

دکتر " عباس حسني"  در مراسم افتتاح اتاق عمل بيمارستان خيريه محب که وابسته به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد تهران است ، اظهارداشت : بيمارستان محب که 90 درصد آن آماده شده ، قرار است روز هشتم آبان امسال گشايش يابد .

بيمارستان شهيد هاشمي نژاد تهران وابسته به دانشگاه علوم پزشکي ايران در خيابان ولي عصر بالاتر از ميدان ونک واقع شده است.

 
حسني اظهارداشت : اين بيمارستان 100 تختخوابه با استاندارد روز دنيا با مقاومت بالاي هشت ريشتر زمين لرزه با کمک خيرين ساخته شده که درا ين راستا بانک تجارت نيز بخش عمده اي از تسهيلات ساخت آن را به صورت وام به تصويب رسانده است .


اتاق عمل بيمارستان محب شامل اتاق هاي عمل قلب ، اورولوژي و چشم  طي مراسمي با حضور وزير بهداشت ، درمان وآموزش پزشکي و جمعي ازمسوولان بيمارستان شهيد هاشمي نژاد و همچنين هيات امناي اين بيمارستان گشايش يافت .

 
عمليات ساخت بيمارستان محب که قرار است آبان ماه امسال افتتاح شود در مساحتي بالغ بر 12 هزار و 660 متر مربع در 11 طبقه که چهار طبقه آن پارکينگ محسوب ميشود در حال اتمام است.


بر اساس اين گزارش مساحت هر طبقه يک هزار و 150 متر مربع است و تعداد تخت بستري عادي 64 و تعداد تخت بستري ويژه نيز به 29تخت مي رسد.

 
به گزارش خبرنگار ايرنا بيمارستان محب درحالي طي 18 ماه افتتاح مي شود که به گفته دکتر "مسعود اعتماديان "رييس بيمارستان هاشمي نژاد تهران متوسط زمان ساخت بيمارستان درکشور به 10 سال مي رسد .


دکتر اعتماديان در مراسم افتتاح اتاق عمل هاي بيمارستان محب از تصويب تسهيلات 120 ميليارد ريالي بانک تجارت براي مشارکت در ساخت اين بيمارستان خبرداد وگفت: تاکنون 50 ميليارد ريال اين تسهيلات پرداخت شده است.

 
وي گفت: براي ساخت بيمارستان محب تا زمان حاضر ، 170 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده که بخشي از آن را خيرين تقبل کرده اند .


دکتر اعتماديان خطاب به دکتر " کامران باقري لنکراني " وزير بهداشت ، درمان وآموزش پزشکي گفت: اگر دولت " سود سرمايه" ، "استهلاک" ، " حقوق و مزاياي نيروي انساني " را به ما بدهد ، ما نيزتعهد مي کنيم که بهتر از بخش خصوصي و با تعرفه دولتي به بيماران خدمات ارايه دهيم .


وي گفت :در زمان حاضر هزينه عمل جراحي قلب با احتساب بيمه هاي پايه به 40 ميليون ريال مي رسد که اگر دولت موارد ياد شده را به ما ارايه دهد مي توانيم با تعرفه دولتي اما با کيفيت بخش خصوصي اين عمل را با 12 ميليون ريال انجام دهيم .

 
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه ساخت بيمارستان ، 10 درصد کار است و 90 درصد آن به شيوه اداره و بهره برداري آن بستگي دارد اظهار داشت : زمان اتمام يک بيمارستان زماني است که حداقل 10 برابر ارزش ساخت خود، به مردم خدمات ارايه دهد .

 
"محمود جراحي" عضو هيات امناي بيمارستان محب ، ساخت اين بيمارستان براساس مدل مشارکت بخش دولتي و غيردولتي (PPP) است، گفت: اين مدل به معناي خصوصي سازي نيست زيرا دولت ، مالکيت خود را از دست نمي دهد.

 
جراحي گفت: کشور انگليس 130 پروژه بيمارستاني و کشور پرتغال ، 31 پروژه بيمارستاني را با مدل مشارکت بخش دولتي و غير دولتي انجام داده است .

 
وي به پياده سازي اين مدل در کشور که قدمت 80 ساله دارد اشاره کرد و گفت: اين مدل براي ثبت ازدواج و طلاق و معاملات و دارايي با همکاري دولت و بخش غيردولتي در حال انجام است .


به گفته اين عضو هيات امناي بيمارستان محب در زمان حاضر از عمر 108 بيمارستان دولتي کشور بيش از 50 سال مي گذرد که مي توان با پياده سازي اين مدل در بخش سلامت ،بيمارستان هاي ياد شده را بازسازي و تجهيز کرد .


مدير عامل بانک تجارت در مراسم افتتاح اتاق عمل بيمارستان خيريه محب( وابسته به بيمارستان هاشمي نژاد) هنگامي که رييس بيمارستان از وي خواست تا براي حضار صحبت کند گفت: ما بانکي ها هر جا صحبت مي کنيم بدهکار مي شويم .

"مجيد رضا داوري" در خصوص تسهيلات 120 ميليارد ريالي براي ساخت سريع بيمارستان محب اظهارداشت: ته دلم خيلي اميدوار نبودم اما دعا مي کردم که اين کار انجام شود .

وي گفت: فقط پول براي تاسيس کارخانه مهم نيست، چيزي که خيلي مهمتر است يک تفکر اقتصادي پشت تمام اقدامات مثل تاسيس کارخانه است و اين در حالي است که نظام سلامت فاقد تفکر اقتصادي است.


وي در واکنش به اظهارات دکتر "مسعود اعتمادي " رييس بيمارستان هاشمي نژاد که در مراسم افتتاحيه اتاق عمل بيمارستان محب گفته بود براي دو هفته بيمار براي عمل جراحي قلب داريم که در نوبت اند خاطرنشان کرد: اميدوارم هيچ وقت بيمار نداشته باشيد.

هشت عمل جراحي در نخستين روز افتتاح اتاق عمل بيمارستان محب (وابسته به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد) با موفقيت انجام شد .

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعي ايرنا، اين تعداد عمل جراحي در حالي در اتاق عمل مورد اشاره انجام شده که خود بيمارستان خيريه محب هنوز افتتاح نشده است .


قرار است اين بيمارستان روز هشتم آبان ماه امسال همزمان با سالروز تولد هشتمين اختر تابناک امامت و ولايت امام رضا (ع) افتتاح شود .

 
دکتر " غلامرضا موثقي " متخصص بيهوشي اتاق عمل بيمارستان محب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا انجام دو عمل قلب باز ، پروستاتکتومي ، لاپاروسکوپي کيسه صفرا ، و دو عمل AVF يا فيستول شرياني - وريدي را هشت عمل جراحي در اتاق عمل مورد اشاره عنوان کرد که بلافاصله پس از افتتاح آن بدست وزير بهداشت ، درمان وآموزش پزشکي انجام شد. دکتر موثقي گفت: قرار است امروز نيز عمل هاي پيوند کليه و قلب در اتاق عمل تازه افتتاح شده انجام شود .


به گفته دکتر موثقي اتاق عمل بيمارستان خيريه محب شامل شش اتاق عمل است که در آن جراحي هايي نظير اورولوژي ، چشم و قلب انجام مي شود که پيش بيني مي شود هر روز بيش از 12 عمل جراحي در اين اتاق عمل انجام شود .

منبع : ایرنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۸/۵/۳۰ تعداد بازدیدکنندگان : 14616

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 624
بازدید دیروز : 3593
بازدید این ماه : 18462
بازدید امسال : 159662
بازدید کل : 36526735

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش