50 مطلب آخر
بیو توریسم : ساخت نخستين هتل کلينيک در جزيره کيش

 امروزه هتل بيمارستان ها، هتل کلينيک ها و دهکده هاي درماني به عنوان تاسيسات مورد نياز و جاذبه هاي گردشگري سلامت مطرح است  . . . .  بر مبناي ظرفيت هاي مطرح در اين نوع مراکز، پس از پيشنهاد و استعلام بخش خصوصي از کميته گردشگري سلامت و تهيه طرح، موافقت هاي اوليه به منظور ساخت هتل کلينيک در جزيره کيش اخذ و به احتمال زياد تا يک ماه آينده اولين کلنگ اين پروژه به زمين خواهد خورد  . . . . 

جهت رویت مابقی این خبر ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  کلیک فرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

ساخت نخستين هتل کلينيک در جزيره کيش

دبير کميته گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از فراهم شدن مقدمات ساخت نخستين هتل کلينيک، با هدف توسعه گردشگري سلامت در منطقه آزاد کيش خبر داد.

به گزارش ايرنا از سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، "سعيد صدري" گفت: امروزه هتل بيمارستان ها، هتل کلينيک ها و دهکده هاي درماني به عنوان تاسيسات مورد نياز و جاذبه هاي گردشگري سلامت مطرح است.


وي با بيان اينکه در اين اماکن گردشگران مي توانند علاوه بر برخورداري از امکانات درماني و اقامتي از فضاي آرامش بخش و جاذبه هاي گردشگري محيط نيز بهره مند شوند، افزود: بر مبناي ظرفيت هاي مطرح در اين نوع مراکز، پس از پيشنهاد و استعلام بخش خصوصي از کميته گردشگري سلامت و تهيه طرح، موافقت هاي اوليه به منظور ساخت هتل کلينيک در جزيره کيش اخذ و به احتمال زياد تا يک ماه آينده اولين کلنگ اين پروژه به زمين خواهد خورد.


صدري ادامه داد: وجود امکانات درماني و اقامتي متنوع شامل ارايه تخصص هاي پزشکي، فراهم آوردن زمينه اي مساعد براي تمدد اعصاب و سلامت جسم در دوره درمان و نقاهت، اقامت بستگان بيمار، بهره مندي از ارتباط عاطفي آنان در تسريع بهبودي، بهره گيري از جاذبه هاي گردشگري و ارتقاي وضعيت روحي و جسمي شخص بيمار ازجمله ويژگي هاي مراکز اقامتي درماني به شمار مي آيد.

دبير کميته گردشگري سلامت با اشاره به اينکه همه اين ويژگي ها در دستورالعمل اجرايي تاسيسات و موسسات گردشگري سلامت لحاظ شده است، گفت: برمبناي اين دستور العمل و طرح تهيه شده توسط بخش خصوصي، هتل کلينيک کيش در زميني به وسعت 5 هزار مترمربع و در 10 طبقه راه اندازي خواهد شد که نيمي از آن به مراکز درماني و مابقي به محل اقامت اختصاص مي يابد.

 
وي خاطرنشان کرد: بخش درماني اين مرکز در دو قسمت طب سنتي و مدرن، پذيراي بيماران خواهد بود که اين اقدام مي تواند در رشد گردشگري سلامت منطقه تحولي قابل توجه ايجاد کند.

 
صدري در شرح جزئيات بخش هاي طراحي شده در مراکز درماني سنتي و مدرن اين مجموعه گفت: طب سوزني، حجامت، زالودرماني، رنگ درماني، انرژي درماني، اکسيژن درماني، موسيقي درماني و ساير بخش هاي طب مکمل در کنار آزمايشگاه هاي متفاوت، دندانپزشکي، راديولوژي و مراکز تخصصي متنوع مي توانند نياز بيماران را به شيوه هاي گوناگون تامين کنند.

 
دبير کميته گردشگري سلامت با بيان اينکه علاوه بر اين امکانات، شرايط اقامت نيز در انتظار بيماران و خانواده هايشان خواهد بود، گفت: در اين شرايط بيماران مي توانند در فضايي که پاسخگوي نيازهاي متعدد آنها خواهد بود از ويژگي هاي طبيعي و جاذبه هاي گردشگري جزيره کيش نيز برخوردار شوند.

 
صدري ادامه داد: تاسيس اين گونه مراکز در کشورهاي موفق در صنعت گردشگري، بسيار رايج است و به عنوان بخشي ضروري در هنگام برگزاري تورهاي گردشگري سلامت مورد استفاده قرار مي گيرند.

 
وي با بيان اينکه هم اکنون نيز با استفاده از امکانات اقامتي و درماني منفک در سطح کشور ورود گردشگران سلامت تحقق يافته است، يادآور شد: با توجه به بستر مساعد موجود، حرکت به سوي ساخت تاسيسات مورد نياز گردشگري سلامت همچون هتل بيمارستان ها يا هتل کلينيک ها مي تواند ارتقاي اين شاخه از صنعت گردشگري را در پي داشته باشد.

 
دبير کميته گردشگري سلامت در پايان نقش دفاتر خدمات مسافرتي را نيز در گسترش ساخت مراکز اقامتي درماني موثر دانست و گفت: تعريف تورهاي سلامت و جذب گردشگران داخلي و خارجي مي تواند زمينه اي به شمار آيد تا نياز به راه اندازي اين گونه مراکز بيش از پيش احساس شود.

منبع : ایرنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۸/۸/۲۰ تعداد بازدیدکنندگان : 11098

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 150
بازدید دیروز : 4088
بازدید این ماه : 150
بازدید امسال : 324306
بازدید کل : 36691379

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش