50 مطلب آخر
وقف و خیرین : معرفی دکتر منوچهر ارجمند - واقف

دکتر منوچهر ارجمند 74 ساله، متخصص جراحی زنان و زایمان ، دراستان کرمان بیمارستان خصوصی 50 تختخوابی ارجمند که مجهز به امکانات پزشکی و 4 اطاق عمل می باشد را وقف امور خیریه نموده است . . . . .  وی پس از کسب تحصیلات عالیه در کشورهای سوئیس و آمریکا ، در سال 48 به ایران آمد و در بیمارستان ارجمند استان کرمان مشغول طبابت شد  . . . . .  وی از میراث باقیمانده پدری ، واقف شش دانگ زمین در بخش 3 کرمان و 500 متر مربع ساختمان جهت مطب دندانپزشکی و فیزیوتراپی بوده است که این وقف بعد از اتمام ساخت مطب در سال 72 انجام شد  . . . . . .

حالیه مابقی مطلب را ٬ با کلیک کردن بر روی  کلمهء   ادامهء متن    در پایین این کادر ٬  ملاحظه بفرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

دکتر منوچهر ارجمند 74 ساله، متخصص جراحی زنان و زایمان ، دراستان کرمان بیمارستان خصوصی 50 تختخوابی ارجمند که مجهز به امکانات پزشکی و 4 اطاق عمل می باشد را وقف امور خیریه نموده است .

 وی پس از کسب تحصیلات عالیه در کشورهای سوئیس و آمریکا ، در سال 48 به ایران آمد و در بیمارستان ارجمند استان کرمان مشغول طبابت شد. وی از میراث باقیمانده پدری ، واقف شش دانگ زمین در بخش 3 کرمان و 500 متر مربع ساختمان جهت مطب دندانپزشکی و فیزیوتراپی بوده است که این وقف بعد از اتمام ساخت مطب در سال 72 انجام شد.

 
پدر ایشان محمد ارجمند کرمانی از بانیان خیریه بوده که ساختمان بیمارستان را که در مساحت 11 هزار متر مربع است وقف کرده و دکتر منوچهر ارجمند نیز ساختمانی را جهت مطب دندانپزشکی و فیزیوتراپی وقف امور خیریه کرد.

 به گفته وی در خیابان مجاور بیمارستان ارجمند شرکت پنبه زنی که توسط پدر او وقف شده بود و او توانست آن را بازسازی کند و چند باب مغازه زیر نظر اوقاف در آنجا دایر نماید. شایان ذکر است مسئولیت امور فنی بیمارستان خصوصی ارجمند بر عهده دکتر منوچهر ارجمند است.

 دکتر منوچهر ارجمند گفت که این موقوفات درآمد و منافع چندانی ندارند و ایشان با فروش دو قطعه از املاک خود توانسته این بنای جدید را راه اندازی کند. گفتنی است که اعضای خانواده دکتر ارجمند ، واقف و خیر هستند که به غیر از او و پدرش ، برادر ایشان موسس مدرسه استثنایی بوده است .او نیز با مشاهده کمبود امکانات در استان کرمان ، با نیت کمک به همنوعان و همشهریان خویش این بنای ارزشمند را وقف امور خیریه نموده است.


 دکتر منوچهر ارجمند افزود : که در این زمینه به غیر از سازمان اوقاف و مدیر کل اوقاف استان کرمان که با پیشنهادات آنها موافقت کرده هیچ موسسه دیگری در این زمینه با ایشان همکاری نکرده است

منبع :سایت سازمان اوقاف و امور خیریه

منبع : تاریخ : ۱۳۸۹/۵/۳۱ تعداد بازدیدکنندگان : 16195

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
پربیننده ترین مطالب در زمینه
وقف و خیرین
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 2944
بازدید دیروز : 1945
بازدید این ماه : 8738
بازدید امسال : 75249
بازدید کل : 36442322

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش