50 مطلب آخر
خطای پزشکی : ۸۰ % خطاهای پزشکی = مدیریت بیمارستان

بررسیها در آمریکا و اروپا نشان می دهد بیش از 80 درصد خطاهای پزشکی مربوط به مدیریت در مراکز درمانی است   . . . . .    کمتر از 20 درصد خطاهای پزشکی متوجه پرسنل و کادر درمانی است   . . . . .   بیش از 70 درصد خطاها تکرار شونده و قابل پیشگیری است   . . . . . .    هر خطای پزشکی هزینه و خسارتی دارد که هنوز نتوانسته ایم آنها را تبدیل به هزینه کنیم و بسنجیم چقدر ضرر و زیان برای کشور دارد . . . . .  

جهت رویت متن كامل اين خبر٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن در كادر زير کلیک فرمائید :  

تحلیل ما

متن کامل

۸۰ درصد خطاهای پزشکی مربوط به مدیریت بیمارستانی است

مشاور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیشترین علت بروز خطاهای پزشکی را مربوط به مدیریت بیمارستانی دانست و گفت: بیش از ۸۰ درصد خطاهای پزشکی مربوط به نحوه مدیریت مراکز درمانی است.

مشاور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیشترین علت بروز خطاهای پزشکی را مربوط به مدیریت بیمارستانی دانست و گفت: بیش از 80 درصد خطاهای پزشکی مربوط به نحوه مدیریت مراکز درمانی است.

دکتر حمیدرضا قضاوی  به برگزاری کارگاه آموزشی مبانی حاکمیت خدمات بالینی برای روسا، مدیران و معاونین و پرسنل بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: در این کارگاه دو روزه راههای پیشگیری و کاهش خطاهای بیمارستانی آموزش داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف این کارگاه آموزشی ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی و رضایتمندی بیماران است، تصریح کرد: بعد از این ارائه خدمات به بیماران بر اساس سیاستگذاریهای کمیته ستاد مرکزی حاکمیت خدمات بالینی انجام می شود که متولی آن معاونت درمان دانشگاه است.

قضاوی ادامه داد: حاکمیت خدمات بالینی همین اموری است که در بیمارستانها انجام می دهیم ولی باید این خدمات هدفمند و حداقل هزینه را برای بیماران داسته باشند.

مشاور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بررسی و علت یابی بروز خطاهای پزشکی و ارائه پروتکلهایی جهت پیشگیری و مقابله با خطاهای پزشکی در این کارگاه دو روزه اشاره کرد و افزود: همچنین عفونتهای بیمارستانی، کاهش مرگهای بیمارستانی و... در این کارگاه بررسی می شود.

قضاوی بدون اشاره به آمار مربوط به میزان خطاهای پزشکی در کشور، اظهارداشت: بررسیها در آمریکا و اروپا نشان می دهد بیش از 80 درصد خطاهای پزشکی مربوط به مدیریت در مراکز درمانی است.

وی با اعلام اینکه کمتر از 20 درصد خطاهای پزشکی متوجه پرسنل و کادر درمانی است، ادامه داد: بیش از 70 درصد خطاها تکرار شونده و قابل پیشگیری است.

قضاوی افزود: هر خطای پزشکی هزینه و خسارتی دارد که هنوز نتوانسته ایم آنها را تبدیل به هزینه کنیم و بسنجیم چقدر ضرر و زیان برای کشور دارد.

منبع : خبرگزارى مهر

منبع : تاریخ : ۱۳۸۹/۸/۲ تعداد بازدیدکنندگان : 11612

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1365
بازدید دیروز : 1277
بازدید این ماه : 86729
بازدید امسال : 321433
بازدید کل : 36688506

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش