50 مطلب آخر
موج سرطان : سونامي سرطان در كشور به ‌راه افتاده است

براساس اعلام انستيتوپاستور ايران، سونامي سرطان در كشور به راه افتاده، و بايد عوامل محيطي و ژنتيكي اين روند بررسي شود    . . . . .    در گذشته بيماري‌هاي قلبي و عروق با 45 درصد سهم عمده‌اي در مرگ‌ومير مردم داشت و حوادث و سرطان در جايگاه‌هاي بعدي علل شايع مرگ‌ومير بودند ولی هم‌اكنون سرطان به جايگاه دوم علل مرگ‌ومير ارتقا يافته است  . . . . . .    بايد علل و دلايل شيوع اين بيماري‌ها بررسي شود    . . . . . .    سموم كشاورزي يكي از عوامل سرطان‌زا در كشور است ؛ بايد ارزيابي كنيم چه ميزان از محصولات توليدي بخش كشاورزي تحت‌تاثير سموم قرار دارد، و كارخانه‌هاي توليد موادغذايي نيز بايد نسبت به سلامت مردم در استفاده از مواد افزودني توجه ويژه داشته باشند  . . . . .      بيش از 40 ميليون ايراني از تلفن‌ همراه استفاده مي‌كنند و ممكن است تشعشات اين وسيله نيز در افزايش سرطان‌ها موثر باشد    . . . . . .    تحقیقات دانشمندان فرانسوی نشان می‌دهد نوعی انگل که در معده گربه‌ها وجود دارد، سبب بروز سرطان مغزی در انسان‌ها می‌شود و این در حالیستکه روزبروز برانواع حیوانات خانگی ایرانیان افزوده میشود     . . . . . .   60 درصد از علل سرطان‌ها در 3 عامل استعمال دخانیات، عفونت‌ها و سبک زندگی مردم است   . . . . .    استعمال دخانیات به تنهایی نزدیک به نیمی از علل سرطان را تشکیل می‌دهد و در کشور ما خطر آن روز به روز افزایش پیدا می‌کند    . . . . . . .    دومین علت عمده ابتلا به سرطان‌ها عفونت‌ها هستند، عفونت‌ها در کشورهای در حال توسعه کنترل شده و قریب به 7 درصد علل را تشکیل می‌دهد اما در کشورهای در حال توسعه از جمله کشور ما و در کشورهای شرق مدیترانه 26 درصد علل ابتلا به سرطان را شامل می‌شود     . . . . . . .  آلودگی‌های محیطی نیز شامل آلودگی‌های آب و هوا هستند که هر دو به طور جدی می‌تواند سلامت جامعه را به خطر انداخته و سرطان‌زا باشد   . . . . .  

لطفآ جهت روءیت ما بقی خبر ٬ بر روی کلمهء   ادامهء متن  در ذیل این کادر کلیک فرمایید :

تحلیل ما

متن کامل

سونامي سرطان در كشور به ‌راه افتاده است

رئيس شبكه بهداشت و درمان آمل با تاكيد بر اينكه براساس اعلام انستيتوپاستور ايران، سونامي سرطان در كشور راه افتاده، گفت: بايد عوامل محيطي و ژنتيكي اين روند بررسي شود.

حمزه قاسمي در شوراي سلامت شهرستان آمل با اشاره به عوامل شايع مرگ‌ومير در كشور گفت: در گذشته بيماري‌هاي قلبي و عروق با 45 درصد سهم عمده‌اي در مرگ‌ومير مردم داشت.

وي با بيان اينكه حوادث و سرطان در جايگاه‌هاي بعدي علل شايع مرگ‌ومير را داشتند، بيان داشت: هم‌اكنون سرطان به جايگاه دوم علل مرگ‌ومير ارتقا يافته است.

رئيس شبكه بهداشت و درمان آمل با اشاره به اينكه در سه ماهه نخست امسال 150مورد جديد از ابتلا به سرطان در شهرستان آمل گزارش شده، يادآور شد: سرطان پروستات در صدر سرطان‌هاي شايع آمل قرار دارد. اين مسئول با اعلام اينكه اين آمار جاي تامل دارد، ابراز داشت: بايد علل و دلايل شيوع اين بيماري‌ها بررسي شود.

رئيس شبكه بهداشت آمل با تاكيد بر اينكه براساس اعلام انستيتوپاستور ايران سونامي سرطان در كشور راه افتاده، افزود: بايد عوامل محيطي و ژنتيكي اين روند بررسي شود.

وي با اشاره به اينكه سموم كشاورزي يكي از عوامل سرطان‌زار در كشور است، تصريح كرد: بايد نظارت دقيقي در اين زمينه در شهرستان صورت گيرد.

قاسمي با تاكيد بر اينكه بايد ارزيابي كنيم چه ميزان از محصولات توليدي بخش كشاورزي تحت‌تاثير سموم قرار دارد، متذكر شد: كارخانه‌هاي توليد موادغذايي نيز بايد نسبت به سلامت مردم در استفاده از مواد افزودني توجه ويژه داشته باشند.

اين مسئول با اشاره به مضرات تلفن همراه در ميان جوانان اذعان داشت: امروز اعلام مي‌شود كه بيش از 40 ميليون ايراني از تلفن‌ همراه استفاده مي‌كنند و ممكن است تشعشات اين وسيله نيز در افزايش سرطان‌ها موثر باشد.

گربه‌های خانگی عامل بروز تومور مغزی هستند

تحقیقات دانشمندان فرانسوی نشان می‌دهد نوعی انگل که در معده گربه‌ها وجود دارد، سبب بروز سرطان مغزی در انسان‌ها می‌شود.

 انگل موجود در معده گربه‌ها سبب بروز سرطان مغزی در افراد می‌شود. انگل موسوم به توگزوپلاسما گوندی (Toxoplasma gondii) تقریبا در لایه‌های زیرین مغز یک سوم از جمعیت جهان وجود دارد و هم در حیوانات و هم در انسان‌ها به تغییرات خصوصیات فردی بستگی دارد.

این انگل دوره زندگی پیچیده‌ای دارد اما فقط در بدن گربه‌ها تولید می‌شود و از طریق تخم‌های میکروسکوپی آن‌ها باعث گسترش عفونت می‌شود.

بر اساس گزارش دی ان ای ایندیا، توصیه می‌شود زنان باردار از محل زندگی گربه‌های خانگی‌شان دوری گزینند زیرا انگل موجود می‌تواند برای جنین بسیار خطرناک باشد. این انگل برای افراد دیگر نیز خطرات جانی به همراه دارد.

نتایج تحقیقات دانشمندان فرانسوی نشان می‎دهد میزان مبتلایان به سرطان مغزی در کشورهایی که این انگل به وفور یافت می‌شود، بسیار بالاست. 

60 درصد سرطان‌ها به علت استعمال دخانیات، عفونت‌ها و سبک زندگی مردم است

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: 60 درصد از علل سرطان‌ها در 3 عامل استعمال دخانیات، عفونت‌ها و سبک زندگی مردم است.

محمداسماعیل اکبری  اظهار داشت: در کشورهای جهان سوم از جمله کشور ما نزدیک به 60 درصد از علل سرطان‌ها در 3 عامل استعمال دخانیات، عفونت‌ها و سبک زندگی مردم است.

وی افزود: استعمال دخانیات به تنهایی نزدیک به نیمی از علل سرطان را تشکیل می‌دهد و در کشور ما خطر آن روز به روز افزایش پیدا می‌کند و از سال 86 با تصویب قانون جامع کنترل دخانیات و آئین‌نامه‌های اجرایی آن زمینه‌ای جدید برای کنترل مهمترین عامل خطر بیماری‌های غیر واگیر از جمله سرطان پیدا شده است اما هنوز اقدامات عملی آن در سطح کشور نمایان نیست.

اکبری تصریح کرد: دومین علت عمده ابتلا به سرطان‌ها عفونت‌ها هستند، عفونت‌ها در کشورهای در حال توسعه کنترل شده و قریب به 7 درصد علل را تشکیل می‌دهد اما در کشورهای در حال توسعه از جمله کشور ما و در کشورهای شرق مدیترانه 26 درصد علل ابتلا به سرطان را شامل می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: سومین علت مهم در ایجاد سرطان‌ها سبک زندگی مردم است که شامل چگونگی انجام فعالیت فیزیکی مناسب، رژیم‌های غذایی، آلودگی با مواد شیمیایی در محیط کار یا محیط زندگی یا استفاده از مواد خوراکی و آشامیدنی که به مواد و فلزات سنگین آلوده هستند را شامل می‌شود.

اکبری خاطرنشان کرد: آلودگی‌های محیطی نیز شامل آلودگی‌های آب و هوا هستند که هر دو به طور جدی می‌تواند سلامت جامعه را به خطر انداخته و سرطان‌زا باشد.

منبع : فارس

منبع : تاریخ : ۱۳۹۰/۶/۱۰ تعداد بازدیدکنندگان : 10176

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 1732
بازدید دیروز : 1277
بازدید این ماه : 87096
بازدید امسال : 321800
بازدید کل : 36688873

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش