50 مطلب آخر
امداد و درمان : اجاره آمبولانس هوایی ، خرید ۴۰۰ آمبولانس‌ و رسیدن به 30 پایگاه اورژانس

تعداد پایگاه‌های اورژانس به 30 پایگاه افزایش پیدا می‌کند و برنامه ریزی شد که از خارج از کشور آمبولانس‌های هوایی استاندارد را در قالب اجاره یا خرید خدمت، به چرخه خدمات وارد کنیم.

تحلیل ما

متن کامل

 

اجاره آمبولانس هوایی ، خرید ۴۰۰ آمبولانس‌ و رسیدن به 30 پایگاه جاده ای اورژانس

 

وزیر بهداشت از افزایش سرعت اورژانس در شهرها برای رسیدن به محل سانحه بین ۸ تا ۱۲ دقیقه با خرید ۴۰۰ آمبولانس‌ خبر داد و گفت: با این وجود بالغ بر ۷ هزار نفر نیروی انسانی در اورژانس کشور کمبود وجود دارد.

با همت رییس اورژانس، تعداد پایگاه‌های اورژانس به 30 پایگاه افزایش پیدا می‌کند و برنامه ریزی شد که از خارج از کشور آمبولانس‌های هوایی استاندارد را در قالب اجاره یا خرید خدمت، به چرخه خدمات وارد کنیم.

هاشمی با بیان اینکه آمبولانس‌ها باید در شهرها بین 8 تا 12 دقیقه به محل سانحه یا حادثه برسند که وضعیت کنونی، مناسب است اما در برخی از کلانشهرها با مشکلاتی روبرو هستیم که با خرید 400 دستگاه موتورلانس، مشکلات و زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه را کاهش می‌دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلاتی در حوزه اورژانس جاده ای، عنوان کرد: این مشکل به برنامه پنجم توسعه بر می‌گردد زیرا هنوز از نظر تعداد پایگاه‌های اورژانس جاده ای، حدود 250 پایگاه عقب هستیم زیرا نیروی انسانی و اعتبار مورد نیاز آن تامین نشده است.

هاشمی از کمبود حداقل 7 هزار نفر نیروی انسانی در اورژانس کشور خبر داد و گفت: تا امروز سازمان امور استخدامی کشور نتوانسته این امکان را فراهم کند که کمبودهای نیروی انسانی را برطرف کنیم و من می‌توانم قول بدهم که در صورت برطرف کردن مشکلات مربوط به نیروی انسانی، در هر نقطه از کشور می‌توانیم فضای فیزیکی و تجهیزات مورد نیاز را تامین کنیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: اگر فاصله دو شهر بیش از 40 کیلومتر باشد و فاقد پایگاه اورژانس بوده و بتوانند هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی آن را فراهم کنند، آمادگی داریم که فضای فیزیک، آمبولانس و تجهیزات را تامین کنیم اما استاندارد وجود پایگاه‌های اورژانس بین شهری، فاصله بیش از 40 کیلومتر است.

هاشمی عنوان کرد: در سراسر استان اصفهان 12 پایگاه اورژانس جاده ای کمبود داریم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان گفت: در طرح تحول سلامت برای اورژانس هوایی 35 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده بودیم که در حال حاضر دو برابر آن را از ارتش جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی، خرید خدمت می‌کنیم اما برای ساخت پایگاه‌های اورژانس و نیروی انسانی مورد نیاز آن، اعتباری برای ما در نظر گرفته نشده است.

 

 

گفتنی است که : 

1))) پایگاههای اورژانس زنجان ، کرج ، چابهار و یزد چند روز پیش طی مراسمی افتتاح شدند................

2))) تا کنون استان البرز و قزوین دارای یک فروند بالگرد امدادی مشترک بودند که با فعال شدن این پایگاه، یک فروند بالگرد جدید و پیشرفته در اختیار استان البرز قرار گرفت.......................

3))) همچنین پایگاه اورژانس هوایی شیراز که در فروردین امسال به علت سانحه هوایی بالگرد هوایی خود را از دست داده بود، مجدد راه اندازی شد............

4))) پایگاه اورژانس هوایی چابهار نیز در بندر شهید بهشتی چابهار راه اندازی شد.  این اورژانس در کشور بیست و دومین و در سیستان و بلوچستان دومین پایگاه اورژانس هوایی است .............

5))) با افتتاح این پایگاههای اورژانس هوایی، تعداد پایگاههای اورژانس هوایی در کشور به 25 پایگاه می رسد..................

6))) تا قبل از شروع فعالیت دولت یازدهم فقط دو پایگاه اورژانس هوایی در کشور وجود داشت که فقط در تهران و مازندران بود......................

 ---------------------

پایان

منبع : خبرگزاری تسنیم + ایرنا تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ تعداد بازدیدکنندگان : 7359

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
پربیننده ترین مطالب در زمینه
امداد و درمان
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 748
بازدید دیروز : 3593
بازدید این ماه : 18586
بازدید امسال : 159786
بازدید کل : 36526859

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش