50 مطلب آخر
بیماران خاص : بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی ابوعلی‌سینا شیراز ویژه پیوند اعضا افتتاح شد

بیمارستان 600 تختخوابی خیریه ابوعلی سینا  در 10 طبقه و 4 بلوک در زمینی به مساحت 100 هکتار ساخته شده است .............

این بیمارستان شامل بخش های اورژانس، بستری داخلی، جراحی، عمومی، آزمایشگاه های بالینی و پاتولوژی، رادیولوژی، اندوسکوپی، تصویربرداری هسته، کلینیک ناباروری، درمانگاه های تخصصی و MRIT و 23 اتاق عمل جراحی میباشد ...........................

تحلیل ما

متن کامل

 

بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی ابوعلی‌سینا شیراز ویژه پیوند اعضا افتتاح شد

 

با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت، بیمارستان 600 تختخوابی خیریه آموزشی، پژوهشی و درمانی ابوعلی سینا با خدمات تخصصی و فوق تخصصی پیوند اعضا در شیراز افتتاح شد.

 

این بیمارستان در 10 طبقه و 4 بلوک با سرمایه گذاری 4 هزار و 840 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 100 هکتار ساخته شده است.

در بیمارستان ابوعلی سینا خدمات مراقبتی، تخصصی، تشخیصی و درمانی به بیماران ارائه می شود.

 

 

این بیمارستان شامل بخش های اورژانس، بستری داخلی، جراحی، عمومی، آزمایشگاه های بالینی و پاتولوژی، رادیولوژی، اندوسکوپی، تصویربرداری هسته، کلینیک ناباروری، درمانگاه های تخصصی و MRIT و 23 اتاق عمل جراحی است.

با راه اندازی این بیمارستان، برای 1800 نفر اشتغال ایجاد می شود.

 

سیدحسن هاشمی، وزیربهداشت در مراسم افتتاح بیمارستان 600تختخوابی پیوند اعضای بوعلی‌سینا در شیراز گفت: در دولت‌ یازدهم در استان فارس در قالب طرح تحول 930میلیارد تومان هزینه شده برای اینکه مردم از جیبشان در این حوزه هزینه نکنند.  2هزار تخت در استان درقالب 18 بیمارستان تحویل شده است.

 

او گفت: تاکنون 50هزار پیوند عضو منهای پیوند چشم در ایران انجام شده و سبب کسب رتبه اول یا دوم دنیا شده است.

 

وزیر بهداشت تعداد پیوند کبد و کلیه و قلب انجام شده تاکنون در ایران را 50 هزار مورد اعلام و اضافه کرد: این در حالیست که به همین تعداد نیز پیوند چشم در کشور انجام شده است؛ سالانه 6 هزار پیوند قرنیه در کشور انجام می شود.

 

او با اشاره به اینکه در شیراز پیوند روده، ریه و پانکراس هم انجام شده و بعضی موارد هنوز هم انجام می شود، گفت: در کشور سالانه 3450 مورد پیوند کلیه، کبد و قلب، 1040 پیوند مغزاستخوان انجام می شود، 47 بخش پیوند و 18 پیوند سلول های بنیادی ایجاد شده که زمینه صرفه جویی 1.8 میلیاردی را فراهم کرده است.

 

هاشمی با اشاره به اینکه هزینه یک پیوند عضو در دنیا 500 هزار دلار است، گفت: علی رغم تمام غوغاسالاری های انجام شده، پیوند کبد در ایران رایگان انجام می شود.

 

وزیر بهداشت تعداد پیوندهای کبد انجام شده در شیراز را 550 مورد و در کشور بی نظیر عنوان و اضافه کرد: ایران همواره در تعداد پیوند با آمریکا در رقابت بوده و در سال های مختلف رتبه های اول یا دوم را داشته است.

 

او اضافه کرد: سالانه 800 پیوند کبد و 2500 پیوند کلیه در کشور انجام می شود و به لحاظ اخلاق پزشکی باید گفت که 57 درصد از کل پیوندها از بیماران مبتلا به مرگ مغزی بوده است.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروزی 93 پیوند مهم در کشور انجام شده است، گفت: این موضوع در حالی است که تصور می شود در ایام نوروز بخش های پزشکی کشور تعطیل است حال آنکه امسال ما با 60 درصد ظرفیت فعال بوده ایم.

 

هاشمی، ایجاد شورای عالی پیوند، مرکز پیوند، شبکه تامین اعضا و مرکز سلولهای بنیادی و بیمه شدن بیش از 11 میلیون ایرانی را از دیگر افتخارات دولت تدبیر و امید دانست.

-----------------------

پایان

منبع : خبرانلاین + وبدا + ایسنا تاریخ : ۱۳۹۶/۲/۱ تعداد بازدیدکنندگان : 11657

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 281
بازدید دیروز : 2958
بازدید این ماه : 66070
بازدید امسال : 207270
بازدید کل : 36574343

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش