50 مطلب آخر
وقف و خیرین : بازسازي اتاق عمل فيروزگر با کمک يک خير

در زمان حاضر بيمارستان فيروزگري که تا حدود شش سال پيش به مرز تعطيلي رسيده بود با کمک دولت و خيرين و همچنين مديريت خوب آن در حال طي کردن مسيري است که تحت عنوان يکي از بهترين بيمارستان هاي تهران خودنمايي کند .

بيمارستان "فيروزگر" يکي از مراکز آموزشي - درماني دانشگاه علوم پزشکي ايران است که قدمتي 60 ساله دارد. اين بيمارستان در يکي از مناطق مرکزي تهران واقع است.  

بيش از 50 درصد هزينه 10 ميليارد ريالي بازسازي و تجهيز اين بيمارستان را يک فرد خير و مابقي توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي پرداخت شده است .اکنون بيمارستان فيروزگر که حدود شش دهه از عمر آن مي گذرد با کمک خيرين هنوز هم در حال باز سازي است.

 حالیه مابقی مطلب را ٬ با کلیک کردن بر روی   ادامهء متن    در پایین این کادر ٬  ملاحظه بفرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

 
 
سنت حسنه وقف نگاهی ایرانی و اسلامی به رفع مشکلات جوامع بوده و تشویق و ترغیب هدفمند ان نیز از واجبات هر سیستم اجتماعی خواهد بود . معرفی  همهء این اقدامات خوب در توان هیچ تشکیلاتی نخواهد بود ٬ لیکن هر انچه از وقف در امورات بیمارستانی به ما اعلام گردد ٬ یقینا انرا  به اطلاع همگان خواهیم رساند . این کار علاوه براینکه وظیفهء هر دست اندر کاری  است ٬ ناخود اگاه ترویج تشکل گونه ای برای هدفمند کردن این اب زلال جهت  به جریان انداختن یک نیروی پاک انسانی در مسیر رفع و حل  نقاط ضعف واقعی و کارشناسانهء  نظام درمانی کشور مان نیز خواهد بود . انشا ء ا . . . .

ما را با اطلاع رسانی های خودتان یاری نمایید .

اتاق عمل فيروزگرپس از 60 سال با کمک يک خير بازسازي شد
 
اتاق عمل بيمارستان فيروزگر توسط يک فرد خير و با همکاري وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي با 10 ميليارد ريال ، بازسازي و تجهيز شد .
بيمارستان "فيروزگر" يکي از مراکز آموزشي - درماني دانشگاه علوم پزشکي ايران است که قدمتي 60 ساله دارد. اين بيمارستان در يکي از مناطق مرکزي تهران واقع است.
به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، بيش از 50 درصد هزينه 10 ميليارد ريالي بازسازي و تجهيز اين بيمارستان را يک فرد خير و مابقي توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي پرداخت شده است .
پنج ميليارد ريال از اين بودجه صرف بازسازي اتاق عمل بيمارستان "فيروزگر" و پنج ميليارد ريال نيز صرف خريد و راه اندازي تجهيزات جديد اتاق عمل اين بيمارستان شده است.
خبرنگار ايرنا که قبل وبعد از بازسازي از بخش هاي مختلف اتاق عمل بيمارستان فيروزگر بازديد کرد، در گزارش خود نوشت: اتاق عمل بيمارستان "فيروزگر" شامل 9 اتاق عمل جراحي عمومي،‌ زنان و زايمان ، مغز و اعصاب و ارتوپدي است و دو اتاق آن براي جراحي هاي سرپايي در نظر گرفته شده است .
از ورودي چوبي اتاق عمل که قبلا آنقدر برانکار به آن برخورد کرده بود وبه شدت آسيب ديده و براي حفظ ظاهر آن هم که شده بود ، نصف در را با يک ورقه آلومينيومي پوشانده بودند ديگر خبري نيست .
اکنون ، کنار در جديد اتاق عمل با نوشته هاي مشکي رنگ نام خيري که هزينه بازسازي ابنيه اتاق عمل را پذيرفته درج شده است .
رختکن اتاق عمل که از يک دالان براي ورود آن تشکيل شده بود و بخشي از ديوار دالان را "ايرانيت" تشکيل داده بود تغيير کرده و لباس هاي استريل به صورت منظم در داخل قفسه هاي به چشم مي خورد . کمدهاي قديمي فلزي و زنگ زده رختکن امروز جاي خود را به کمدهاي چوبي با رنگ هاي راش و آبي داده است .
از انبار دارو و سقف آن که بر اثر نم ريزش کرده بود و در کنار دماي گرم آن ، يک فن (جهت تهويه) که معلوم نبود چگونه به يکي از قفسه ها آويزان شده بود نيز خبري نيست در عوض در کنار انبار جديد، هر اتاق (اتاق عمل فيروزگر شامل 9 اتاق است ) داراي يک انبار استريل شده است تا نيازي به تردد کارکنان به بيرون از اتاق عمل نباشد .
امروز درهاي آبي رنگ، همرنگ کاشي هاي آبي اتاق ها جاي در ورودي شکسته اتاق ها که با ورق آلومينيومي پوشانده شده بود را گرفته است .
از گرما و نم اتاق عمل ها که فاقد تهويه مناسب بودند نيز خبري نيست و اتاق ها به سيستم تهويه مطبوع مجهز شده اند .
پيشتر کولر هاي گازي قديمي در اتاق عمل ها تعبيه شده بود و در برخي از اتاق ها نه تنها کولري وجود نداشت بلکه جاي خالي آن با مقوا و چسب نواري پهن پوشانده شده بود د تا از ورود گرد و غبار و انواع آلودگي جلوگيري شود! اين در حالي است که دراين قسمت اکنون پس از بازسازي اثري از آثار کولر و جاي خالي آن و به جاي پنجره، داخل يکي از اتاق ها! نيز دستگاه تابلو نوري (نگاتوسکوپ) نصب شده است .
ديوارهاي اتاق عمل بيمارستان فيروزگر که تا چند ماه پيش بر اثر ضربه هاي برانکارها گچ آنها در برخي نقاط کاملا فروريخته و ديگر داشت به آجر مي رسيد، اکنون با صرف هزينه اي بالغ 110 ميليون ريال ضمن بازسازي به ضربه گير نيز مجهز شده است.
کف پوش هاي آنتي ايستاتيک که خاصيت ضد جرقه و ضد برق دارد در هر اتاق عمل نصب شده است، در حالي که پيشتر با موزاييک پوشيده شده بود.
ميکروسکوپ پيشرفته براي جراحي مغز و اعصاب که داراي سه چشمي است ، دستگاه کوتر ( کنترل کننده خونريزي) ، تخت هاي جديد اتاق ريکاوري، دستگاه استريل کننده هوا ، دستگاه بيهوشي متحرک ، سامانه پيج و سامانه اطفا حريق از ديگر تجهيزات جديد اتاق عمل فيروزگر بشمار مي آيد که تعدادي از آنها قبلا خريداري شده است .
از لامپ هاي بدون حفاظ که بر روي سقف اتاق عمل ها ديده مي شد و همچنين از کاشي هاي ديوار که ترک خورده بودند نيز خبري نيست . درعوض تمام اتاق عمل به رنگ آبي بازسازي شده که با لباس آبي کارکنان آن به بيمار آرامش مي دهد .
در چراغ هاي جديد اتاق عمل نيز يک دستگيره استريل تعبيه شده که چراغ ها ، توسط اين دستگيره ها به هر طرف که جراح لازم داشته باشد قابل چرخش اند.
و مهمتر از همه اينکه کارکنان اتاق عمل از شرايط فعلي آن رضايت دارند. همچنين پزشکان و کارکنان اتاق عمل براي بازسازي و تجهيز آن مشارکت داشته اند.
 
در زمان حاضر بيمارستان فيروزگري که تا حدود شش سال پيش به مرز تعطيلي رسيده بود با کمک دولت و خيرين و همچنين مديريت خوب آن در حال طي کردن مسيري است که تحت عنوان يکي از بهترين بيمارستان هاي تهران خودنمايي کند .
 
دکتر " فرهاد زماني " رييس بيمارستان فيروزگردر گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت : طي يک سال و نيم گذشته حدود 50 ميليارد ريال براي بازسازي ابنيه و خريد تجهيزات بيمارستان که نصف آن را خيرين تقبل کرده اند ، هزينه شده است.
به گزارش ايرنا با پيگيري هاي گروه اجتماعي اتاق عمل اين بيمارستان که امروز يکي از مواردي بود که توسط وزير بهداشت افتتاح شد با 10 ميليارد ريال که بيش ازنيمي از اين هزينه را يک فرد خير تحت عنوان "مجتبي مشکوه الممالک" تقبل کرده، بازسازي و تجهيز شد
 
دکتر زماني با بيان اينکه طي اين مدت چهار ميليارد ريال اکسيژن ساز خريداري شده اظهارداشت : اکسيژن ساز ها نه تنها بيمارستان بلکه اطراف ميدان وليعصر را نيز مي توانند اکسيژن رساني کنند .
وي همچنين با اشاره به اينکه چهار دستگاه چيلر ( هر کدام دو ميليارد و 500 ميليون ريال ) خريداري شده اظهارداشت : خريد چيلرها به همراه لوله کشي آن 15 ميليارد ريال هزينه براي بيمارستان داشته است .
خريداري سه ميليارد ريال تجهيزات آزمايشگاهي، 10 تخت "ونتي لاتور" ( تهويه مصنوعي ششها) در بخش جديد آي سي يو که هر کدام 300ميليون ريال ارزش دارد از ديگر اقداماتي است که طي يک سال و نيم گذشته در اين بيمارستان انجام شده است .
اکنون بيمارستان فيروزگر که حدود شش دهه از عمر آن مي گذرد با کمک خيرين هنوز هم در حال باز سازي است.
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي 10 بخش شامل :   بخش هاي خون ، غدد، اتاق عمل ، ICU يک و دو ، درمانگاه اندوسکوپي ، درمانگاه زنان ، بخش CSR ( مرکز استريل) ، مرکز تحقيقات گوارش و کبد و فاز سه و چهار درمانگاه ؛  از مرکز آموزشي - درماني فيروزگر که از بيمارستان هاي تابع دانشگاه علوم پزشکي ايران است را افتتاح کرد . 
دکتر " فرهاد زماني " در حاشيه افتتاح اين بخش ها در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت : بازسازي و نوسازي اين قسمت هاي بيمارستان با هزينه اي بالغ بر 25ميليارد ريال با کمک دولت و بخش غير دولتي از جمله خيرين ، انجام شده است .

دکتر زماني در مراسم افتتاح اين بخش هاي جديد بيمارستان گفت: عملکرد اين بيمارستان افزايش يافته به گونه اي که سطح رضايتمندي مراجعان به بيش از 90 درصد رسيده است .
 
وي با بيان اينکه بيمارستان فيروزگر در زمان حاضر داراي 350 تخت است ، ظريب اشغال تخت هاي بيمارستان مورد اشاره را بيش از 90 درصد عنوان کرد .
منبع : ایرنا

منبع : تاریخ : ۱۳۸۸/۵/۳۰ تعداد بازدیدکنندگان : 9106

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 93
بازدید دیروز : 4088
بازدید این ماه : 93
بازدید امسال : 324249
بازدید کل : 36691322

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش