50 مطلب آخر
آمارهای صنفی : افزايش300تخت + چندآمار بیمارستانی از رشت

گيلان 356 جراح دارد، از اين تعداد 216 نفر در شهر رشت و بقيه در 11 شهرستان ديگر استان فعاليت دارند    . . . . .    تعداد پزشكان بيهوشي در گيلان 86 نفر بوده و از اين تعداد 46 پزشك بيهوشي در شهر رشت فعاليت دارند     . . . . .   در حال حاضر 500 تخت بيمارستاني خصوصي در بيمارستان‌هاي آريا، گلسار، فاميلي، توتونكاران و درمانگاه‌هاي جراحي‌هاي محدود مانند فارابي و پاستور در رشت وجود دارد و در آينده نزديك نيز با بهره‌برداري از دو بيمارستان بزرگ قائم (عج) و پارس هر كدام با 150 تخت، تعداد 300 تخت ديگر به بيمارستان‌هاي خصوصي اين شهر اضافه مي‌شود    . . . . . 

جهت رویت متن كامل اين خبر ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن در كادر زير کلیک فرمائید :     

تحلیل ما

متن کامل

افزايش 300 تخت بيمارستاني در رشت 

رئيس جامعه جراحان گيلان گفت: با بهره‌برداري از بيمارستان‌هاي قائم (عج) و پارس، به‌زودي 300 تخت به بيمارستان‌هاي رشت اضافه مي‌شود.

عبدالحسين صابرهميشگي با اشاره به اينكه گيلان 356 جراح دارد، اظهار داشت: از اين تعداد 216 نفر در شهر رشت و بقيه در 11 شهرستان ديگر استان فعاليت دارند.


وي تعداد جراحي‌هاي انجام شده در يك سال گذشته در گيلان را 90 هزار عمل جراحي اعلام كرد و افزود: دوسوم اين جراحي‌ها مربوط به بخش خصوصي بوده است.

 
صابرهميشگي مرگ و مير ناشي از جراحي‌ها در بيماران به غير از ترومايي و غيرتصادفي در گيلان را كمتر از يك درصد عنوان كرد و گفت: اين امر نشان‌دهنده تبحر، قابليت و پويايي جراحان استان است.


رئيس جامعه جراحان گيلان تعداد پزشكان بيهوشي در گيلان را 86 نفر برشمرد و تصريح كرد: از اين تعداد 46 پزشك بيهوشي در شهر رشت فعاليت دارند كه 16 نفر از آنها مربوط به دانشگاه علوم پزشكي هستند و 30 نفر ديگر در بخش خصوصي فعاليت مي‌كنند.


وي به تعداد تخت‌هاي بيمارستاني در شهر رشت اشاره كرد و بيان داشت: در حال حاضر 500 تخت بيمارستاني خصوصي در بيمارستان‌هاي آريا، گلسار، فاميلي، توتونكاران و درمانگاه‌هاي جراحي‌هاي محدود مانند فارابي و پاستور در رشت وجود دارد و در آينده نزديك نيز با بهره‌برداري از دو بيمارستان بزرگ قائم (عج) و پارس هر كدام با 150 تخت، تعداد 300 تخت ديگر به بيمارستان‌هاي خصوصي اين شهر اضافه مي‌شود.


صابرهميشگي توسعه مراكز خصوصي پزشكي را سبب كاهش بار مسئوليت دانشگاه علوم پزشكي گيلان دانست و خاطرنشان كرد: تمام رشته‌هاي جراحي تخصصي در گيلان وجود دارد.


رئيس جامعه جراحان گيلان با تاكيد بر اينكه دانش در عصر حاضر مرز ندارد، اظهار داشت: پزشكان با اطلاعات روز عمل جراحي را انجام مي‌دهند و از تجربه‌هايي كه آموخته‌اند، بهره مي‌برند.


وي عارضه پس از عمل جراحي را امري طبيعي بيان كرد و افزود: اين امر در تمام دنيا وجود دارد اما مرگ و مير ناشي از عمل جراحي در گيلان كمتر از يك درصد بوده كه خيلي كم اتفاق مي‌افتد و قابل تقدير است.


صابرهميشگي با اشاره به پذيرش بيماران جمهوري آذربايجان در بيمارستان‌هاي گيلان به‌ويژه رشت تصريح كرد: گيلان آمادگي پذيرش بيماران كشورهاي حاشيه درياي خزر و مناطق قفقاز را دارد.

 منبع : فارس

منبع : تاریخ : ۱۳۸۹/۹/۱۱ تعداد بازدیدکنندگان : 12765

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 363
بازدید دیروز : 2038
بازدید این ماه : 68190
بازدید امسال : 209390
بازدید کل : 36576463

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش