50 مطلب آخر
خبرگوناگون : جايزه ملي بهره‌وري به بيمارستان محب تهران

همه شاخص‌هايي كه در ايمني و سلامت يك بيمارستان سنجيده مي‌شود توسط يك مجموعه بيروني از جمله وزارت بهداشت، بررسي شد و در بين 15 بيمارستان، بيمارستان محب نخستين رتبه را كسب كرد . . . . از مباحث ديگري كه در بيمارستان‌ها به آن توجهي نمي‌شود بحث ايمني بيمار است كه در اين خصوص بيمارستان محب از آنجايي كه بيمار خارجي جذب مي‌كند هدف را روي ايمني بيماران متمركز كرده است تا از سازمان هايي كه براي بيمارستان‌ها اعتبار بخشي مي‌كنند استاندارد بين‌المللي بگيرد . . . .

جهت رویت مابقی این مطلب  ٬ میتوانید بر روی کلمهء   ادامه متن  در کادر ذیل کلیک فرمائید :

تحلیل ما

متن کامل

 

 

بيمارستان محب تهران جايزه ملي بهره‌وري و تعالي سازماني را دريافت كرد

 

رئيس بيمارستان و مركز آموزشي و درماني شهيد هاشمي‌نژاد از كسب تنديس بلورين بالاترين جايزه ملي بهره‌وري و تعالي سازماني در بخش سلامت توسط بيمارستان محب خبر داد.

به گزارش  روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي ايران، مسعود اعتماديان اظهار داشت: همه شاخص‌هايي كه در ايمني و سلامت يك بيمارستان سنجيده مي‌شود توسط يك مجموعه بيروني از جمله وزارت بهداشت، بررسي شد و در بين 15 بيمارستان، بيمارستان محب نخستين رتبه را كسب كرد.


وي در ادامه به تشريح پيشرفت‌هاي اين بيمارستان پرداخت و يادآور شد: تا قبل از اين متوسط اقامت بيمار در بيمارستان 9 روز بود ولي اكنون اين مدت به 4 روز تقليل يافته است.


وي ادامه داد: از مباحث ديگري كه در بيمارستان‌ها به آن توجهي نمي‌شود بحث ايمني بيمار است كه در اين خصوص بيمارستان محب از آنجايي كه بيمار خارجي جذب مي‌كند هدف را روي ايمني بيماران متمركز كرده است تا از سازمان هايي كه براي بيمارستان‌ها اعتبار بخشي مي‌كنند استاندارد بين‌المللي بگيريم.


اعتماديان خاطرنشان كرد: در فرآيند اين استاندارد سازي مهمترين فاكتور، ايمن سازي است، يعني به غير از ايمني بيمار مسائلي چون آب، برق، آتش‌نشاني و محيط زيست بيمارستان هم بايد ايمن باشد.

 
رئيس مركز هاشمي‌نژاد با بيان اينكه در اين بيمارستان پروتكلي ويژه مبني بر تفكيك زباله‌هاي عفوني از غير عفوني وجود دارد افزود: زباله‌ها با برچسب در ايستگاه موقت زباله بر اساس نوعشان تفكيك شده و در دستگاه امحاي زباله خرد شده و با استفاده از گرماي خشك تا 150 درجه حرارت مي‌بينند و بي‌خطر مي‌شوند.

 
همچنين فرايند تصفيه فاضلاب با بهره‌گيري از روش‌هاي پيشرفته به گونه‌اي در تاييد شدن اين بيمارستان از سوي سازمان حفاظت محيط زيست نقش موثر داشته است.


بيمارستان محب يكي از زير مجموعه‌هاي مستقل مركز آموزشي و درماني شهيد هاشمي‌نژاد و تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي ايران است.
 

منبع : فارس

منبع : تاریخ : ۱۳۸۹/۱/۲۵ تعداد بازدیدکنندگان : 12564

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 3049
بازدید دیروز : 1945
بازدید این ماه : 8843
بازدید امسال : 75354
بازدید کل : 36442427

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش