50 مطلب آخر
پروژه جنبی : تجهیز بیمارستان میناب به دستگاه رادیولوژی سی آرم

  دکترعلیرضا آریاپور رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع)  میناب با بیان اینکه دستگاه رادیولوژی Crm در علوم پزشکی و انجام جراحی‌های ارتوپدی، مغز و اعصاب کاربرد فراوانی دارد، اظهار داشت: با استقرار این دستگاه در بیمارستان میناب بخش قابل توجهی از بیماران در این شهرستان درمان می‌شوند و نیاز به اعزام آنها به مرکز استان نیست

تحلیل ما

متن کامل

 

 

تجهیز بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) به دستگاه رادیولوژی Crm
 
    

دکترعلیرضا آریاپور رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع)  میناب با بیان اینکه دستگاه رادیولوژی Crm در علوم پزشکی و انجام جراحی‌های ارتوپدی، مغز و اعصاب کاربرد فراوانی دارد، اظهار داشت: با استقرار این دستگاه در بیمارستان میناب بخش قابل توجهی از بیماران در این شهرستان درمان می‌شوند و نیاز به اعزام آنها به مرکز استان نیست.

 

وی با بیان اینکه دستگاه Crm دقت عمل جراحی را افزایش می‌دهد، افزود: طی پیگیری‌های صورت گرفته از طریق دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، بیمارستان میناب به این دستگاه تجهیز شد.

 

متخصص ارتوپد نیز به خبرنگار فارس گفت: Crm نوعی دستگاه رادیولوژی بوده که به صورت آن‌تایم است و در هر زمان که نیاز باشد به هنگام عمل می‌توان از مریض رادیو‌گرافی تهیه کرد.

 

محمد زارعی با بیان اینکه موارد استفاده این دستگاه بیشتر در زمینه ارتوپدی و جراحی اعصاب است، اضافه کرد: با دستگاه Crm می‌توان دقت جا‌اندازی شکستگی‌های داخل و اطراف مفاصل را که جابه‌جایی دارند و به صورت باز نمی‌توان آنها را دید افزایش داد که از مزیت‌های دستگاه Crm است.

 

این متخصص ارتوپد افزود: با استفاده از Crm میزان شکافی که در اندام مریض ایجاد می‌شود کمتر بوده و این امر میزان عفونت را کاهش داده و سرعت جوش خوردن و بهبود شکستگی را نیز به دنبال دارد.

 

زارعی با اشاره به اینکه درمان شکستگی‌های لگنی بدون دستگاه Crm مقدور نیست، اضافه کرد: در شکستگی‌های لگنی به خاطر عمق شکستگی و وجود نسج نرم در اطراف آن امکان درمان بدون بهره‌گیری از دستگاه Crm وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: تا پیش از این بیمارانی که نیاز به Crm پیدا می‌کردند با اخذ پذیرش از بندرعباس به بیمارستان شهید محمدی و یا سایر مراکز درمانی مجهز به این دستگاه، اعزام می‌شدند.

 

زارعی افزود: دستگاه نصب شده به خاطر پرتودهی که دارد نیازمند یکسری تجهیزات ایمنی برای کارکنانی است که با آن کار می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: پوشش مناسب و لباس سربی، درب‌هایی با لایه‌های سربی و تخت مناسب ارتوپدی از تجهیزاتی است که هنوز در بیمارستان میناب وجود ندارد.

 

زارعی تصریح کرد: نخستین عمل جراحی با دستگاه Crm به صورت آزمایشی بر روی خانمی 60 ساله که شکستگی سخت و مشکل اطراف مفصلی داشت با موفقیت انجام شد.

 

این متخصص ادامه داد: با توجه به شدت ترومای ورزشی و تصادفات در منطقه، آسیب‌های ناحیه زانو، شانه و به تبع آن آسیب‌های رباط‌های صلیبی و مینسک از شایع‌ترین مواردی است که نیاز به دستگاه آرتروسکوپ دارد.

 

وی ادامه داد: برابر وعده مسئولان مقرر شد تا اردیبهشت‌ماه بیمارستان میناب به دستگاه آرتروسکوپ مجهز شود که هنوز از آن خبری نیست.

 

-------------------------------------------------

پایان

منبع : فارس تاریخ : ۱۳۹۱/۸/۳ تعداد بازدیدکنندگان : 10353

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 397
بازدید دیروز : 2958
بازدید این ماه : 66186
بازدید امسال : 207386
بازدید کل : 36574459

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش