50 مطلب آخر
بیماران خاص : قیمت دستگاه‌ دیالیز ۲برابرشده - فرسودگی 10%دستگاههای دیالیز کشور

تا سال گذشته حدود 23 تا 25 میلیون تومان قیمت یک دستگاه دیالیز وارداتی بود اما اکنون قیمت خرید هر یک از آنها دوبرابر شده است...........

 در حال حاضر به ازای هر 5.5 بیمار یک دستگاه دیالیز وجود دارد که استاندارد جهانی برای استفاده از دستگاه دیالیز به ازای هر 4 بیمار یک دستگاه است...........

در حال حاضر 10 درصد از دستگاه‌های دیالیز مستهلک و فرسوده تلقی می‌شوند ،  با وجود اینکه 4هزار و 200 دستگاه دیالیز به صورت فعال در کشور وجود دارد اگر 500 دستگاه دیگر بین بیمارستان‌ها توزیع شود حتی دستگاه‌های مستهلک را می‌توانیم کنار بگذاریم...........

تحلیل ما

متن کامل

 

 

قیمت دستگاه‌های دیالیز ۲ برابر شد/فرسودگی ۱۰ درصد دستگاه‌های دیالیز کشور

 

 

رئیس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت با اشاره به افزایش ۲برابری قیمت دستگاه‌های دیالیز گفت: در حال حاضر به ازای هر 5.5 بیمار یک دستگاه دیالیز وجود دارد در حالی که استاندارد جهانی به ازای هر 4 بیمار یک دستگاه است.

 

محمد عقیقی  افزود: طبق برنامه و توافقات انجام شده قرار شد 1500 دستگاه دیالیز به کشور وارد شود که هم اکنون در حال تدارک فاز اول آن هستیم.

 

وی ادامه داد: محدودیت‌های انتقال ارز و جابه‌جایی تجهیزات وارداتی از مشکلات ورود این دستگاه‌ها بوده است که البته با کمک سایر سازمان‌ها روند ورود آنها را تسریع می‌بخشیم.

 

عقیقی گفت: در حال حاضر ملزومات قانونی وجود دارد و با حمایت مراجع اقتصادی مانند بانک مرکزی در تأمین ارز می‌توان به ورود این دستگاه‌ها سرعت بیشتری بخشید.

 

قیمت دستگاههای دیالیز 2 برابر شده است

 

رئیس اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت در زمینه قیمت دستگاه‌های دیالیز گفت: تا سال گذشته حدود 23 تا 25 میلیون تومان قیمت یک دستگاه دیالیز وارداتی بود اما اکنون قیمت خرید هر یک از آنها دوبرابر شده است.

 

وی تصریح کرد: این افزایش قیمت هم به دلیل هزینه‌های دستگاه دیالیز است که با رشد جهانی روبه‌رو بوده و هم به دلیل مشکلات ارزی بوده است.

 

برای رسیدن به وضعیت مطلوب 500 دستگاه دیگر می‌خواهیم

 

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی وزارت بهداشت بحث اعتبارات نیست گفت: موضوع اصلی راهکارهای تهیه و تدارک دستگاه‌های وارداتی است. به طوری که اگر به غیر از 1500 دستگاهی که مورد نظر ما است، بتوانیم 500 دستگاه دیالیز دیگر به مجموعه وارد کنیم وضعیت دیالیز کشور و نیاز به دستگاه‌ها بهبود یافته و به استاندارد جهانی نزدیک می‌شود.

 

با استاندارد جهانی فاصله داریم

 

رئیس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر به ازای هر 5.5 بیمار یک دستگاه دیالیز وجود دارد که استاندارد جهانی برای استفاده از دستگاه دیالیز به ازای هر 4 بیمار یک دستگاه است.

 

10 درصد دستگاههای دیالیز مستهلک هستند

 

وی افزود:د ر حال حاضر 10 درصد از دستگاه‌های دیالیز مستهلک و فرسوده تلقی می‌شوند که اگر تعداد دستگاه‌های دیالیز را به 2 هزار عدد افزایش دهیم طرح جایگزین کردن دستگاه‌های مستهلک را نیز می‌توانیم اجرا کنیم.

 

عقیقی اظهار کرد: با وجود اینکه 4هزار و 200 دستگاه دیالیز به صورت فعال در کشور وجود دارد اگر 500 دستگاه دیگر بین بیمارستان‌ها توزیع شود حتی دستگاه‌های مستهلک را می‌توانیم کنار بگذاریم.

 

--------------------------------------

پایان

منبع : فارس تاریخ : ۱۳۹۲/۴/۵ تعداد بازدیدکنندگان : 11637

مطالب مرتبط

برچسب ها

ارسال نظر

عنوان
متن
 
آمار بازدیدها

بازدید امروز : 9
بازدید دیروز : 1491
بازدید این ماه : 1500
بازدید امسال : 325656
بازدید کل : 36692729

نظرسنجی

سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مهندس اردلانی می باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت هخامنش